Ankaralılar tarafından merakla beklenen ANKAmall’da IMAX salonu açıldı.
Cinemaximum ANKAmall, mevcut durumu ile yeni teknoloji dışında kalıyordu.Ece Türkiye tarafından yönetilen ANKAmall’un sinema alanında yürütülen yenileme çalışmaları sonucunda renovasyon çalışmaları yapılan Cinemaximum ANKAmall, yepyeni haliyle sinemaseverle buluştu.
Yapılan bu çalışmalar sonucunda Cinemaximum ANKAmall, Ankara’nın ilk ve tek LG IMAX salonuyla bugüne dek yaratılmış “gerçeğe en yakın” 3 boyutlu sinema teknolojisi ile Ankaralılar etkileyici bir film deneyimine kavuştu. Cinemaximum’un ANKAmall’da sinema izleyicileri standart sinema kalıplarının dışına çıkarak daha fazlasını yaşamanın keyfini çıkarıyor. IMAX teknolojisi sayesinde gerçek hayattakinden daha büyük kristal niteliğindeki 3 boyutlu görseli ve özel dijital ses sistemi ile film izlemek mükkemmel bir deneyime dönüşüyor.Sinemaseverlerin kendilerini filmin içinde hissetmelerini sağlayan Cinemaximum ANKAmall LG IMAX salonu, Türkiye’de sayıları toplam 4 olan LG IMAX salonlarından biri olma özelliğini taşıyor.
Ankaralı sinemaseverlerin, yenilenme sürecinin başlangıcından bu yana sabırsızlıkla bekledikleri sinema salonu,yeni teknolojisi ile Hobbit: Beş Ordunun Savaşı ve Yıldızlararası filmleri ile tekrar sinemaseverlerin ilgi odağı oldu.