Ekonomist Dergisi tarafından yapılan “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş, birinci oldu.
İstanbul Conrad Otel’de bu yıl 11.si düzenlenen “Anadolu Kaplanları Ödül Töreni” sonrası konuşan Tosçelik İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, ‘Başarımız tesadüf değil.’ dedi.
Türkiye’nin önemli yassı çelik ve çelik boru üreticilerinden biri olan Tosyalı Holding, büyüyerek ihracaat hedeflerini yükseltiyor.
‘Tek başımıza Türkiye’deki diğer tüm boru üreticileri kadar üretim yapıyoruz’ diyen Fuat Tosyalı sözlerine şöyle devam etti:”Tosyalı Holding’in lokomotif şirketi Tosçelik, yassı çelikten boru üretimine, inşaat demirinden filmanşine, soğuk sacdan kalaylı tenekeye, haddelenmiş profilden çelik granüle, otomotiv çeliğinden beyaz eşyaya, çelik sektörünün tüm ihtiyaçlarını üreten tek şirket olma başarısını sürdürüyor.Grup olarak sanayi yatırımlarımız devam edecek. 2020 yılında 10 milyon ton üretime ulaşmayı amaçlıyoruz. İhracat hedefimiz ise 2023 için 1,5 milyar doların üzerinde. Yatırımlarımızın, oluşturduğumuz istihdamın ve Türkiye ekonomisine katkılarımızın aynı hızda büyüyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizde taş üzerine bir taş daha koyma sevdasıyla çıktığımız bu yolda, gelecekte de yeni hedeflerimize ulaşacağız.”