Antalya’nın en gözde otellerine sahip Kilit Hospitality Group (KHG) işletmesindeki Amara Dolce Vita Luxury otelde Mega Aquapark proje çalışmalarına başlandı.

Antalya turizminin en görkemli çocuk ve aile konseptine yönelik projelerinden biri olması hedeflenen Mega Aquapark, deneyimli firmalardan Polgün Aquapark tarafından dizayn ve inşa edilecek. Projenin 4,5 milyon liraya mal olması ve 2018 yaz turizmine yetiştirilmesi planlanıyor.

Antalya’nın Kemer ilçesi Tekirova bölgesinde yer alan Amara Dolce Vita Luxury’de çocuklu aileler için “Pirates of Olympus / Olimpos’un Korsanları” adlı Mega bir Aquapark yapılıyor. Adını bölgede bulunan mitolojik Olimpos dağından esinlenen ve çocuklara aileleri ile birlikte muhteşem bir doğa içerisinde lüks bir tatil imkanının yanında sınırsız eğlenceler sunacak olan Mega Aquapark’ın çekici teması ile de ilgi odağı olması hedeflendi.

Bebek havuzu
En üst seviyesi 14,5 metre yükseklikte olan bir korsan figürüne sahip su kulesi ile 4 kademeli 13 adet su kaydırağının yer alacağı Aquapark’ta 1500 m2’lik büyük bir havuz bulunuyor. Aquapark’ta toplam 4000 m2’lik aktivite alanı içinde ana havuz alanı dışında, çeşitli su oyunlarının olduğu “Splash Zone”, yalnızca 1-4 yaşında olan minik misafirler için özel tasarlanan “Baby Pool”, yiyecek-içecek köşeleri ve Mini Club aktiviteleri de yer alacak. Aquapark alanının tümünde geniş güvenlik sistemleri ön planda tutuluyor ve hizmet süresi boyunca kesintisiz cankurtaran hizmeti verilmesi planlanıyor.

Korsan temalı kaydıraklar
Çocukları hem eğlendirecek hem de hayal dünyalarına hitap edecek olan Pirates of Olympus adlı Mega Aquapark’ta yer alan su kaydıraklarında korsan ve deniz figürleri kullanılacak. Bir korsan adasını andıran Aquapark’ta 14,5 metre yükseklikteki korsan kovası, korsan bayrakları, korsan gemisi dümeni, köpekbalığı, egzotik kuşlar ve korsan adasında bulunan yüksek ağaçlar yer alacak.