Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi, Swissotel’de sektör duayenleriyle bir araya gelerek yeni eğitim programları ve sempozyumlar hakkında bilgilendirdi.

Perakende ve ticari gayrimenkul sektörüne nitelikli çalışanlar yetiştirmek amacıyla kurulan Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi, Swissotel Mimosa salonunda bir etkinlik düzenleyerek gayrimenkul sektörü profesyonellerini, iş dünyasının duayen isimlerini ve Özyeğin Üniversitesi öğretim görevlilerini buluşturdu. JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi öncülüğünde önümüzdeki dönemde gerçekleşecek ve gençleri alanında uzman isimlerle buluşturacak eğitim programları ve sempozyumlar hakkında bilgi verdi.
Perakende gayrimenkul sektöründeki kariyerine başarılı bir şekilde devam ederken genç yaşta hayatını kaybeden Alp Alkaş anısına, JLL Türkiye ve Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi, Swissotel’in Mimosa salonunda bir etkinlik düzenledi.
JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Tema Holding/LC Waikiki ve Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük liderliğinde “Özel Dönemlerde Özgün Yönetim – LCW Bir Başarı Öyküsü” ve Emaar Türkiye Pazarlama ve Satış Direktörü Ümit Türüdü Şen liderliğinde ise “Proje Geliştirme – Emaar Square Örneği” başlıklı dersler yapıldı. Gayrimenkul sektörünün ve iş dünyasının duayen isimlerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin ikinci sertifika programı dahilinde perakende ve ticari gayrimenkul sektörüne nitelikli çalışanlar yetiştirmek ve bu alanda sektörün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağını oluşturmak amacıyla kurulan Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin eğitiminin ardından gayrimenkul sektörü dernek başkanlarının ve Özyeğin Üniversitesi öğretim görevlilerinin katılımıyla bir kokteyl düzenlendi.
Etkinlikte Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi olarak gayrimenkul sektörüne katma değer katmak için çalıştıklarını söyleyen Avi Alkaş, önümüzdeki dönemde gerçekleşecek ve gençleri alanında uzman isimlerle buluşturacak eğitim programları ve sempozyumlar hakkında bilgi verdi: “Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) ilk kez Özyeğin Üniversitesi Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi çatısı altında 4-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında bir eğitim programı düzenleyecek. Buna ek olarak, iki yılda bir kez düzenlenen Asya Pasifik Gayrimenkul Araştırma Sempozyumu, 2016 yılının Haziran ayında, Singapur Üniversitesi (NUS), Hong Kong Üniversitesi ve Tsinghua Üniversitesi işbirliği ve bizim öncülüğümüzle İstanbul’da gerçekleşecek. Bu iki etkinlikte de Türkiye’nin yanı sıra, tüm dünyadan gayrimenkul ve perakende sektöründe duayen isimler gelerek bilgi ve deneyimlerini aktaracak. Ayrıca Özyeğin Üniversitesi’nin İşletme Yüksek Lisansı’na (MBA) Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi işbirliğiyle yeni bir uzmanlık alanı ekleniyor. Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi öğrencilerinin perakende ve gayrimenkul odaklı bir yüksek lisans programına devam etmesi mümkün olacak.”