Türkiye’de tasarım mobilyanın en önemli markalarından Alfemo, Kuveyt’te ilk Home Concept Mağazasını açtı. Mısır’ın da en önemli mobilya markalarından biri olan Alfemo,Kuveyt pazarında çocuk, genç ve bebek mobilya markası Kids&Teensile yıllardır pazar liderliğini koruyor.

Kuveyt’te, Kids&Teens markasına ait 3 mağazası ile yıllardır çocuk, genç ve bebek mobilya sektöründe pazar liderliğini koruyan ALFEMO, geçtiğimiz günlerde Kuveyt’te ilk ALFEMO Home Concept mağazasının açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi.

Tüm dünyada stratejik açıdan önemli lokasyonlarda açtığı mağazalarla hızlı ve planlı büyümesini sürdüren Alfemo’nun Kuveyt partneri Kuveyt’in en güçlü ailelerinden biri olan AlAjmi Grup.
Mobilya ticaretinin yoğun olduğu Farwaniya, DajeejArea Kuwait City bölgesinde bulunan ve 2000m2’nin üzerinde bir alana sahip cadde mağazasının açılış törenine, Kuveyt Türk Büyükelçisi Salih Murat Tamer, Kuveyt Ticari Ataşesi Kerim Doğanay ile birlikte Alfemo Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu ve Alfemo’nun tüm üst düzey yönetim kadrosu katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Kuveyt Büyükelçisi Salih Murat Tamer: Çocukluğundan bu yana Alfemo markasını tanıdığını ve tercih ettiğini vurgulayarak, Al AjmiGrup’u böyle güçlü ve hızlı büyüyen bir marka ile yaptığı işbirliğinden dolayı kutladı. Kuveyt’te ALFEMO ’yu görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Yurtdışı mağazalaşma stratejileri doğrultusunda hızla ilerlediklerini ve vites büyüterek devam edeceklerini belirten ALFEMO Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu ise yaptığı konuşmada birkaç gün içinde açılacak Lübnan Alfemo mağazasının hemen ardından Bahreyn, Haziran ayında da Katar Alfemo mağazalarının hizmete gireceğini belirtti.
Kuveyt ALFEMO mağazası, açılışının ilk gününde oldukça yoğun bir ziyaretçi ve alışveriş trafiğine sahne oldu