Gayrimenkul sektöründe kalitesi ile farklılaşan projeleri hayata geçirmeyi hedefleyen Akiş GYO, Beymen’le caddeye adım atıyor.

Akiş GYO, Beymen’le yepyeni bir projeye imza atıyor. Proje kapsamında Bağdat Caddesi üzerinde yer alan Uşaklıgil Apartmanı, Beymen’in ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda yeniden hayata geçirilecek ve 5 katlı müstakil bir bina olarak hizmet vermeye başlayacak. Uluslararası mimarı ofisi HMKM tarafından projelendirilen Beymen Suadiye’nin Eylül 2016’da açılmasını planlanıyor.
İşbirliği ile bilgi vermek üzere düzenlenen basın buluşmasında bir konuşma yapan Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ.Gökşin Durusoy “AVM yatırımlarımıza alternatif bir yaklaşımla adım attığımız cadde mağazacılığında ilk işbirliğimizi Beymen ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Uşaklıgil Apartmanı’nı Beymen için dünya standartlarındaki mimari yaklaşımımızla yepyeni bir kimliğe kavuşturacağız” dedi. Türkiye’de GYO’lar arasında bir ilk olarak Akiş’incadde mağazacılığına yatırım yaptığını söyleyen Durusoy “Cadde mağazacılığına yatırım yaparken hedefimiz sektörde sürdürülebilir, yenilikçi çalışmalara imza atmaktı. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız,lüks tüketimde bir dünya markası olan Beymen’in bu yolculuğumuzda bize ilk eşlik edecek marka olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Akiş’le tekrar yan yana gelmenin kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı toplantıda ; “Bağdat Caddesi sadece İstanbul için değil dünyanın sayılı alışveriş caddeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu nedenle cadde mağazacılığı operasyonumuzda en çok önemsediğimiz lokasyonların başında geliyor. Bağdat Caddesi, neredeyse günün 24 saati yaşayan, İstanbul Anadolu yakasındaki sosyal hayatın değişmez bir adresi. Beymen olarak kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri bizim için vazgeçilmez. Yine müşterimizi dinledik ve Bağdat Caddesi’ndeki metrekaremizi büyütme kararı aldık. 2016 yılının Eylül ayında açılacak yeni Suadiye mağazamız için dünyanın önde gelen perakende mimari ofisi HMKM ile çalışıyoruz. Beymen Suadiye’de sıcak bir ev ortamında müşterilerimize benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatmayı planlıyoruz. Ana kategorilerimiz olan hazır-giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar yanı sıra kozmetik ve Beymen Homedepartmanlarına da önemli metrekareler ayıracağız. Beymen Suadiye’nin, caddenin sosyal hayatıyla paralel, sanat platformu, teknolojik yenikleri, etkinlik alanları, bahçesi ve restoran-café’si ile gündemi belirleyen önemli bir referans olmasını arzu ediyoruz” dedi.