Kentsel Dönüşüm Projelerini emin adımlarla yürüten Bağcılar Belediyesi ile Türkiye Gazbeton üretiminde sektörün lider firmalarından olan AKG Gazbeton, teknik personel ve müteahhitlere yönelik özel seminer düzenledi. İki gün süren seminerlerde AKG Gazbeton ürünlerinin projelerde belediyelere sağladığı avantajlar değerlendirildi.

Kentsel Dönüşüm Projelerinin en iyi standartlarda uygulandığı ilçelerden Bağcılar’da, teknik personel ile müteahhitlere Uluslararası Standartta Yeşil Bina Teknolojisi Eğitimi verildi. Kentsel Dönüşüm Projelerinin güvenilir adımlarla devam ettiğini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, attıkları her adımda bölge sakininin daha konforlu ve daha çevre dostu bir ilçede yaşaması için gayret ettiklerini söyledi.

Seminerdeki sunumlarda kentsel dönüşüm projelerinde nitelikli yapı malzemeleri ile kat sahiplerinin yenilenen konutlarının değerinin arttığı vurgulanırken, AKG Gazbeton İşletmeleri Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç ise “Her tip konutta kullanılan AKG Gazbeton ürünleri müteahhit firmalardan, kat maliklerine kadar önemli avantajlar sağlıyor” dedi.
Bağcılar Belediyesi ile AKG Gazbeton ortaklığında İstanbul’da düzenlenen ve iki gün süren seminer yoğun ilgi gördü. Seminere belediyenin mühendis ve mimarları ile müteahhitler yoğun ilgi gösterdi. AKG Gazbeton’un ürün yelpazesinde yer alan Minepor ve Panel ürünleri başta olmak üzere, tüm ürünlerin projelere sağladığı katkı detaylı sunumlarla anlatılırken, “yeşil bina sertifikalandırma” süreçleri konusunda belediyenin teknik kadrosunda yer alan mühendis ve mimarlar ile müteahhitlere özel seminer verildi. Seminerde kentsel dönüşüm alanında AKG Gazbeton İşletmelerinin sağladığı “kurumsal” katkının önemine dikkat çekildi.

“KONFORLU VE ÇEVRE DOSTU BİR ÇEVRE”

Attıkları her adımda bölge sakininin daha konforlu ve daha çevre dostu bir ilçede yaşamasına hizmet etmeye gayret ettiklerini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, parsel birleşimlerini teşvik ettiklerini söyledi. 757 bin nüfusa sahip ilçede 48 bin 765 bina stokunun bulunduğunu ifade eden Çağırıcı, parsel birleşimleri ile bin metrekarenin üzerine çıkılması durumunda da imar artış izni verdiklerini kaydetti.

“NİTELİKLİ MALZEME İLE YENİLENEN KONUTLARIN DEĞERİ ARTIYOR”

Tavan-kolon-kiriş yalıtımında özellikle tercih edilen yalıtım plağı Minepor’un, kentsel dönüşüm projelerinde kullanılmasının önemine değinilen seminerde, projelere hız kazandıran AKG Gazbeton ürün yelpazesinin tanıtımı da yapıldı. AKG Gazbeton İşletmeleri Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç ise yaptığı sunumda kentsel dönüşüm projelerinde nitelikli yapı malzemeleri ile kat sahiplerinin yenilenen konutlarının değerinin arttığını ifade etti. Güvenç şöyle konuştu: “Konuta yapılan yatırım artıyor. Bununla birlikte nitelikli malzemeler kullanılması ile konutların yatırım değeri de artıyor. Her tip konutta kullanılan AKG Gazbeton ürünleri müteahhit firmalardan, kat maliklerine kadar önemli avantajlar sağlıyor. Bu avantajların en başında ise temel ve betonarme maliyetlerine % 15, enerjinin verimli kullanılmasına da % 50’ye varan maliyet avantajı sağlaması geliyor”