Akenerji, 2013 yılından bu yana sürdürdüğü “HES Bilgilendirme Toplantıları”na bu yıl da devam ediyor. Toplantıların ikincisi,15-16 Kasım tarihlerinde Adıyaman’da gerçekleşti.

Akenerji Çevre, Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü ve santral yetkililerinin, hidroelektrik santralleri ile ilgili hem genel bilgiler vermek, hem de olası tehlikelere karşı bölge halkını uyarmak üzere yaptığı toplantılarda, öğrenci ve öğretmenlerinsoruları da yanıtlandı. Toplantılar Kızılin Anadolu Lisesi ve Yeşiltepe İlk/Orta Okulu’nda gerçekleşirken, toplamda253 öğrenci ve 25 öğretmene konu hakkında bilgi verildi.

Toplantılarda, Akenerji’nin Adıyaman’da devreye aldığı Burç ve Bulam Hidroelektrik Santralleri’nin nasıl çalıştığı vehalkın hidroelektrik santral çevresinde dikkat etmeleri gereken kişisel güvenlik önlemleri, uygulamaya başlandığımız sesli ve ışıklı uyarı sistemleri üzerinde duruldu. toplantılar sayesinde tüm çevre köylerden gelen öğrencilerinve öğretmenlerin bilinçlenmesi sağlandı. Yapılan sunumlar sayesinde çocuklar, yenilenebilir enerji ve elektrik üretimi ile ilgili de bilgi sahibi oldu.

Akenerji, HES bilgilendirme toplantılarına Bursa’daki Uluabat HES çevresindeki okullardadevam edecek.