Akçansa, genç işsizliğinin azaltılması amacıyla oluşturulan Küresel İşbaşında Eğitim Ağı (GAN) Projesi’ne destek verdi.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa genç istihdamına verdiği desteği küresel boyuta taşıyor.Her geçen gün artan genç işsiz nüfus nedeniyle harekete geçen Küresel İşbaşında Eğitim Ağı (GAN), 21 üye şirketin desteğiyle bir yol haritası ortaya koymayı hedefliyor.Türkiye İşverenler Sendika Konfederasyonu (TİSK) önderliğinde ilk ulusal uygulamasını başlatan Küresel İşbaşında Eğitim Ağı (GAN),’nin hazırladığı proje kapsamında Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Timur, hazırlanan sözleşmeye imza attı.

Sözkonusu proje ile gençlerin eğitim hayatından işgücü piyasasına geçişlerine destek veren sözleşme ile ilgili konuşan Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, genç istihdamına verdikleri önemin altını çizerek, “Akçansa olarak, başarıya ulaşmada insan kaynağının büyük önem taşıdığının bilinciyle hareket ediyoruz. Bir yandan uyguladığımız İK politikaları sayesinde,çalışanlarımıza bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı sağlıyoruz. Her yıl aramıza 100 civarında yeni çalışan katılıyor. Diğer yandan da yeni mezunları da bünyemize katarak; onların genç, yenilikçi ve vizyoner bakış açılarını şirketimize kazandırmaya büyük önem veriyoruz. Bunun, Akçansa’ya güç kattığına inanıyoruz” dedi.

Akçansa bünyesindeki çalışanlardan yüzde 47’sinin Y jenerasyonu olduğuna değinen Hacıkamiloğlu,gençleşen bir şirket olduklarını söyleyerek, gençlere önem verdiklerinin altını bir kez daha çizdi. Gençlerle yıl boyunca farklı platformlarda bir araya gelerek, onlara çimento sektörünü ve Akçansalı olmanın ayrıcalıklarını aktardıklarını da belirten Mehmet Hacıkamiloğlu,“Düzenlediğimiz Betonik Fikirler Yarışması ve Biyoçeşitlilik Proje Yarışması ile üniversite öğrencilerine, sektörümüz ve sürdürülebilirlik adına beyin fırtınası yaşatmaları için fırsat veriyoruz. Ayrıca, çeşitli kariyer günlerinde onlarla buluşarak,hem Akçansa’yı tanıtıyor hem de şirketimizde iş ve staj imkanısunabilmek için çeşitli mülakatlar yapıyoruz. Üniversite-sanayi işbirliğini geliştiriyoruz. Geleceğimizin sahibi gençlere yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.