Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketlerinden Akçansa, 2014 yılı finansal sonuçlarını açıkladı.
Açıklanan sonuçlara göre,şirketin 2014 yılındaki cirosu 1,4milyar TL, dönem kârı ise 250,3 milyon TL olarak gerçekleşti.
Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, yapımı süren 3. Köprü projesi de dahil olmak üzere çok önemli projelere dahil olduklarını belirterek:“2014 yılı, şirketimizin sürdürülebilir büyümesinde önemli kilometre taşlarından biri oldu. Benimsediğimiz pazar ve müşteri odaklı pazarlama anlayışıyla müşterilerimizin bizden talep ettiği ürünleri geliştirdik, ürettik ve pazarladık. Bugün Türkiye’de yükselen 3. Köprü projesi de dahil olmak üzere çok önemli projelerde Akçansa olarak izimiz var. Bundan gurur duyuyoruz. Bu performansımız, satış gelirimiz ve karlılığımız açısından da kendisini gösteriyor” dedi.
Artarak devam eden kentsel dönüşüm projeleri ile çimento sektörünün hareketlendiğini dile getiren Hacıkamiloğlu, “İnşaat sektöründe nitelikli, özgün, fonksiyonel ve estetik yönüyle değer yaratan projelerin ön plana çıkmasıyla sektörümüz için de ayrıcalıklı ve niş bir pazar ortaya çıkacaktır. Ayrıca enerji verimliliği ve yeşil bina gibi konuların tüketici gözünde kazandığı değeri karşılamaya yönelik yatırımlar ağır basacaktır. Tüm bu faktörlerin 2015 ve sonrasında da sektörümüzü ve Akçansa’nın finansal performansını olumlu etkileyeceğini öngörüyoruz” diye konuştu.