ACE Mimarlık Mühendislik Müşavirlik Bürosu’nu kuran Ahmet Can Ersan, 1953 yılında Samsun’da doğmuştur. Peki Ahmet Can Ersan kimdir?

1974 yılında İstanbul Teknik üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Ahmet Can Ersan, Samsun’da 1953 yılında doğmuştur. Ersan’ın tasarımları basılı ve görsel medya tarafından çoğu kez gündeme taşınmıştır.

1977 yılında Ankara Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde, Yapı Şubesi Etüd Proje Şefi olarak görev alan Ahmet Can Ersan, 1980 yılında yine Ankara Belediyesi’nde İmar Müdürlüğü Proje Şubesi Mimar ve İnşaat kontrol şefliği görevini üstlenmiştir.

1984 yılında Altındağ Belediyesi’nde İmar Müdürlüğü yapan Ahmet Can Ersan, 1985 yılında ACE Mimarlık Mühendislik Müşavirlik Bürosu’nu kurmuştur.

1998 yılından bu yana ACE Mimarlık Mühendislik Müşavirlik Bürosu Limited Şirket olarak faaliyetlerine devam eden Ahmet Can Ersan, meslek yaşamı boyunca çok sayıda başarılı projeye imza atmıştır.

Ahmet Can Ersani, Beysukent’te yer alan Angora Evleri (426900 m2). Temmelli’deki Türk Konut Yerleşkesi (5000 konut) EGO Genel Müdürlüğü Hizmet Binası gibi projeleri hayata geçirmiştir.

Mimarlar Derneği 1927 üyesi olan Ahmet Can Ersan, geçen dönemlerde halen aktif bir üyesi olduğu Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD)’nin 2. başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Haber Merkezi/Haberyapi.com