Ağaoğlu Anadolu hamlesine başlıyor. İlk adımını memleketi Trabzon’da atacak olan şirket, Yalova’yı da markaja aldı. 2 projenin değeri ise yaklaşık 2 milyar lira…

Gayrimenkul sektörünün öncülerinden Ağaoğlu, Anadolu’ya açılıyor. İlk kazmayı memleketi Trabzon’a vuracak olan şirket, diğer hamlesini de Yalova’ya yapmayı planlıyor. 2 projeye yaklaşık 2 milyar liralık yatırım yapacaklarını söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Anadolu’da birçok ili inceledik. Yola önce memleketim Trabzon’dan başlayacağız. Trabzon’da 200 dönüm arsa üzerinde karma proje inşa edeceğiz. Yalova’da da karma proje için çalışmalar başladı. Yalova’da değeri 700 milyar lira olan proje, Trabzon’a göre daha küçük ölçekli bir proje olacak. Anadolu’ya My konseptini taşıyacağız” diye konuştu. Ağaoğlu, Uludağ’da her yıl yaptığı geleneksel toplantısında yatırımlarına ilişkin bilgi verdi. Geçtiğimiz yıl ‘Hayatımın hiçbir döneminde iş yapmak bu kadar zor olmadı’ diyerek bürokrasiden şikayet eden Ağaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden alınmalarla bürokrasinin nispeten hızlandığını söyledi. Sıkıntılara rağmen inşaat ve enerjide hamlelerinin devam ettiğini dile getiren Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Bürokrasinin bir kısmı temizlendi ama daha gideceğimiz çok yol olduğunu düşünüyorum. Bizler işadamları olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

YURTDIŞI YOLCUSU
Ağaoğlu, markayı yurtdışına taşıma projelerinin bulunduğunu belirterek, Ortadoğu ve Asya tarafından markalarının taşınması konusunda talepler bulunduğunu, bu durumun sene sonunda netleşebileceğini anlattı. Ağaoğlu, Bodrum’da yaşlı bakım merkezine yönelik bir projelerinin olduğunu da kaydetti.

?’ULUDAĞ, ORMAN BAKANLIĞI KANUNLARIYLA YÖNETİLEMEZ’
Ali Ağaoğlu, Uludağ’daki turizm sorunlarına da değindi. Uludağ için “kayak merkezi” denildiğini ancak birinci bölgenin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na, ikinci bölgenin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olduğunu dile getiren Ağaoğlu, şunları söyledi: “Burası kayak merkezi ise kayak merkezi için ne gerekiyorsa o yapılmalı. Biz Uludağ’a devletin yatırım yapmasını istemiyoruz. Bugüne kadar Uludağ’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptık. Birinci bölgede Orman Bakanlığı’nın imar planı yüzünden oteller boş. Burasını Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın kanunu ile idare edersen olmaz.”

1453’E ATATÜRK HEYKELİ DİKECEK
Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinin 1453 metrelik caddesine hem Fatih Sultan Mehmet hem de Atatürk heykeli yaptırıyor. Fatih heykeli cadde girişinde yer alırken, Atatürk heykeli meydanda konumlanacak. Ağaoğlu, bir başka Atatürk heykelini de Ortaköy’deki evinin bahçesine yaptırıyor.

Sabah