Adıyaman’ın Sincik ilçesinde yapımı tamamlanan yeni Devlet Hastanesi binası hizmete açıldı.Modern görünümlü yeni Sincik Devlet Hastanesi binasının hizmete girmesiyle ilçenin sağlık açısında dışa bağımlılığının azalması bekleniyor.

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde yapımı tamamlanan yeni Devlet Hastanesi binası hizmete açıldı. 6 bin 655 metrekarelik bir alana kurulan hastanenin faaliyete geçmesiyle, 1 ameliyathane salonu, 2 doğum salonu, 2 acil müşahede odası, 6 poliklinik ve ikişer kişilik 10 oda halinde 20 yatak kapasiteli olarak vatandaşa hizmet vermesi bekleniyor.

Modern görünümlü yeni Sincik Devlet Hastanesi binasının hizmete girmesiyle ilçenin sağlık açısında dışa bağımlılığının azalması beklenirken, yeni hastane binası ile birlikte ilçeye farklı branşlardan uzman hekim atanması yapılması bekleniyor. Yeni hastane binasının hizmete girmesiyle memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, “Yeni hastane binamızın inşaatı taahhüt edilen süreden yaklaşık bir yıl sonra tamamlandı. Tabi yeni hastane binasının faaliyete girmesiyle sağlık sorunlarımız çözülmüyor. İlçemize en azından 4 ana branşta uzman hekim atanması ve gerekli tıbbi cihazların alınması gerekmektedir” diye konuştu.

Milliyet