AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti grubunun ‘hayır’ oyuna rağmen geçen CarrefourSA arazisiyle ilgili imar değişikliği kararına tepki gösterdi.

Yeni, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geçen hafta AK Parti grubunun itirazına ve kaygılarına rağmen, CHP ve MHP’nin ortak oyları ile meclisten geçen CarrefourSA arazinin imarına yönelik tepkilerini ilk günden bugüne hep ortaya koyduklarını belirtti. Yeni, “Korumak istediğimiz bir başka kamu hakkı da, yoğunluğu artırılan CarrefourSA arazisinin yanındaki, yöresindeki tüm alanların aynı yoğunluk oranında artışa sahip olmaması ve tüm arsa sahiplerinin bu değişimden kazanç sağlamasının engellenmesidir. Sadece belli bir bölümün, adrese teslim ve kişiye özel ranta olanak sağlaması, bizim kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Bunun için karara tepkimiz olmuş ve tepkimiz hep sürecektir” şeklinde konuştu.

“KARARI MAHKEMEYE TAŞIYACAĞIZ”
Kararı mahkemeye taşıyacaklarını da belirten Başkan Fikret Yeni şöyle devam etti:
“Büyükşehir, kararlarını verirken bu vicdani sorumluluk saiki ile hareket ettiğinde otomatikman şehre hizmet etmenin mutluluğunu yaşama fırsatı bulacaktır. Aksi durumda şaibenin ve haksızlığın kapıları aralanmış olur. Bu şaibenin peşini bırakmamak adına, vatandaşlarımızın haklarının savunucusu olarak bizim de, bu kararı mahkemeye taşıma konusunda kararlılığımızın süreceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu hakkın kamu adına değil bazı kişilerin adına kullanılmaya çalışıldığı da aşikar. Kamunun hakkını koruyacağımızın ve kamu hakkını geleceğe bir miras olarak bırakma çabasında olduğumuzun bilinmesini isteriz.Belediye meclislerinin en büyük görevi, halkın önüne, hakkı düşünen, halkı düşünen, hakikatı düşünen, hukuku ve adaleti düşünen, gerçeği düşünen saygıya layık konular ve maddelerle çıkmaktır. Bizim milletimize hizmet noktasında her zaman katkı koyma gibi bir yükümlülüğü taşıdığımızın farkında olduğumuzun kamuoyunca bilinmesini de özellikle istiyorum.”

Hürriyet