Türkiye’deki televizyon dünyasının sihirbazı Acun Ilıcalı TV8 kanalını satın aldıktan sonra yaptığı
Survivor all star programı ile televizyon gündemine oturdu.

Haftanın beş günü yayında bulunan Survivor all star programı raytinglerde birinci sıradaki yerini korurken programa aldığı reklam süreleri ve ücretleri ile en çok konuşulanlar arasında yerini aldı.

Survivor all star program arasında aldığı tanıtım amaçlı reklamların ücretleri rekor rakamlara gidiyor.Reklam veren firmaların tanıtımı sırasında kola’nın kapağını açması ücreti 150 bin TL olarak konuşuluyor.Yanında tanıtımı yapılan simit reklam ücreti ile beraber kola+simit tanıtım ücreti 300 bin TL’yi buluyor.

Survivor all star programı arasında gösterilen reklam filmleri için ünlü markalar ile milyon dolarlık anlaşmalar yapıldığı reklam talebinin çok olması sebebiyle reklam filmi süresi/fiyat marjının altında kalan çok sayıda firmanın reklamının yayınlanmadığı sektörde konuşuluyor.Reklam sürelerinin program yayın süresi içerisine çok olması tartışılmaya başlandı.
Survivor all star programı izleyicileri açısından bu sürelerin tepki çektiği reklam mı yoksa yarışma programı mı izlediklerini anlayamadıklarını söylüyorlar. Ancak bu kadar masraflı bir programın sadece reklam gelirleri ile yapılabilmesi de unutulmamalıdır.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com