Emlak Konut Galatasaray Florya arazisi 5 Nisan’da ihaleye çıkıyor…

Emlak Konut GYO Galatasaray’ın tesislerinin bulunduğu Florya arsasını 5 Nisan’da ihaleye çıkarıyor. 2 oturum halinde gerçekleşecek olan ihalenin birinci oturumu 5 Nisan 2018 günü saat 14:30’da yapılacak.

Toplam 63 bin 230 metrekare alana sahip olan arsanın emsale esas inşaat alanı 55 bin 98 metrekare olarak belirlendi. Arazide 42 bin 383 metrekare konut alanı, bin 533 metrekare dini tesis alanı, 5 bin metrekare ilköğretim alanı ve 14 bin 313 metrekare park alanı bulunuyor.

Arsanın plan notları şu şekilde;
1) Konut Alanında Yençok: Zemin + 2 Kat (Z+2kat) Olup Kaks:1.30’dur. Konut alanında hesaplanan inşaat alanının %5’i kadar alan ticari kullanım amacı ile ayrılabilir. Bu ticari birimler bir yapıya bağlı veya bağımsız olarak yapılabilir.
2) Konut Alanında yapılacak olan binalarda blok şekli, boyutları, çekme mesafeleri, bloklar arası mesafeler serbesttir. Bir parselde birden fazla yapı yapılabilir, yapılar ayrık, ikiz, blok, sıra ev ve teras ev şeklinde yapılabilir. Bu yapı nizamları aynı ada içerisinde ayrı ayrı ve/veya birlikte kullanılabilir. Aynı ada içerisinde farklı kat uygulamasına gidilebilir.
3) Konut alanlarında zemin altı otoparkları sadece çekme mesafeleri içerisinde yapılacaktır.
4) İlkokul alanında kaks:1.20, yençok: zemin+2 kat olup avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 66 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.
5) Cami alanında avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 68 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.
6) Park alanları kamunun kullanımına ayrılmış alanlar olup, bu alanlarda 50 metrekareyi geçmeyen yer altı ve yer üstü trafoları düzenlenebilir.

Maide KARADAĞ YAKOVİDİS/Emlakmetrekare