Banyonuzda ne kadar çok eşya ve ne kadar limitli alan olduğunu hiç fark ettiniz mi? İpin ucunu kısa bir süre bile bırakınca banyomuz kontrolden çıkabiliyor.

Banyonuzda ne kadar çok eşya ve ne kadar limitli alan olduğunu hiç fark ettiniz mi? İpin ucunu kısa bir süre bile bırakınca banyomuz kontrolden çıkabiliyor. Sebebi ise hijyen, kişisel bakım, güzellik, temizlik ile ilgili tüm eşyaların bu alanda bulunuyor olması. Tüm bu eşyaların sirkülasyon eşyaları olduğunu da unutmayalım. Dibinde kalan şampuanlar, losyonlar, kremler… Banyomuzda kendimizle ilgili bu kadar çok temel ve önemli yapılması gerekenleri halletmemiz banyomuzda işlerin çığırından çıkması için bir sebep değil.

İşte 4 adımda banyonuzu organize etme yolu:

1. Banyoda bulunan eşyaları değerlendirme ve ayrıştırma

Banyodaki organizasyon evin diğer bölgelerindeki organizasyondan biraz daha farklı. Daha çok cesaret gerekiyor. Neredeyse gardırop düzeni kadar cesur olmalısınız. Bu ne mi demek oluyor? KULLANILMAYAN ve TARİHİ GEÇMİŞ HER ŞEY ÇÖPE ATILMALI! Saklanmamalı, kaldırılmamalı, düzen değiştirilerek aynı noktada bırakılmamalı. 1 sene kuralı burada geçerli. Bir senedir kullanılmayan her şey çöpe atılmalı. Banyo alanı çok limitli bu alanda bir çok ufak tefek eşya bulunuyor. Kullanılmayan eşyaları çöpe atmak bir zorunluluk. Tüm malzemelerin tarihlerini ve doluluk oranlarını kontrol edin. Hepsinin farklı ömürleri vardır. Ömrü bitenler ve kullanılmayanlar çöpe. Ki bunların atılmasıyla açılan yerlere yeni ürünler koyabilelim.

2. Eşyaları düzene dokun

Banyoda takılarınız duruyorsa karışmamaları için asabileceğiniz askı çözümleri olmazsa olmaz.English Home Love Ferforje Takılık takılara düzen için ideal. Takı karmaşasını çözdükten sonra sıra havlularda. Havlular için yeni nesil kullanışlı çözümler duvara monte edilen raflar ve sepetler. Havluların düzenli durması ve kullanışlı bir seviyede durmaları için duvar monteleri ideal çözüm. English Home Lolita Ferforje Askı bu noktada size yardımcı olabilir. Kozmetik ürünlerini düzenlemek için farklı bir çözüm arıyorsanız katlı servis tabakları kullanabilirsiniz. küçük ürünleri bir arada tutmak için birebir çözüm olabilir. English Home Rhonda Katlı Servis size yardımcı olabilir. Duş alanında yer alan şampuan, krem, jel ve sabunlar için de duvara monte raf düzenleri kullanmak ortamı ve kullanımı rahatlatacaktır.

3. Ortalıkta durması rahatsızlık veren eşyalar

Ortalıkta durmasından rahatsızlık duyduğunuz eşyalar mı var? Tokalar, kulak çubukları, kargaşa yaratan diğer minik eşyalar, sample ürünler, otelden ödünç alınanlar, özel hijyen ürünleri. O zaman bir dolap veya çekmece edinmeniz gerekiyor. Dolap ve çekmeceler ortalıktaki eşyalardan sebepli görüntü kirliliğini engellemek için birebir. Aynı zamanda herkesin görmesini istemediğiniz ürünler için de olmazsa olmaz. Dolap ve çekmeceler için lavabo altları ideal olsa da, duvara monte ürünler de kullanım kolaylığı ve erişebilirlik açısından tercih edilebilir.

4. Kablolu eşyalar

Fön, maşa, epilasyon aletleri. Bu cihazlar kabloları sebebiyle ortalıkta rahatsızlık veren eşyalar kategorisine kısmen dahil oluyor. Kabloyu toplama zorluğu. İş yaparken veya bir şey ararken elimize ayağımıza dolaşması. Görüntü kirliliği de cabası. Kablo toparlama aparatları çözümlerden bir tanesi. Çıkarılabilir kablolu ürünler bir diğer çözüm. İşiniz bittiğinde kabloları dolap veya çekmeceye kaldırabilirsiniz. Son ve garanti çözüm ise bu ürünleri de dolap ve çekmecelerde saklamak.

Banyonuzu organize ederken eşya ayrıştırma aşamasında cesur olmayı unutmayın. Evde kullanılmamasına rağmen atılamayan ürünlerin en çok bulunduğu alan ne yazık ki banyo. En çok büyüklü küçüklü eşya bulunan alan da aynı şekilde banyo. Geçirdiğimiz zaman ve yaptığımız işlemlere bakılarak bu alanın hijyenik, düzenli olması gerektiğini unutmamak da fayda var. Bol şans.

English Home Blog