McKinsey & Company 2025’te dünyayı yönetecek şehirleri açıkladı. Türkiye’den bir şehir listede yerini aldı.

Londra, İngiltere
Paris, Fransa
Amsterdam, Rotterdam, Lahey ve Utrecht, Hollanda
Koln, Dusseldorf, Dortmund, Essen, Duisburg, Bochum and Wuppertal, Almanya
Moskova, Rusya
Chongqing ve Chengdu , Çin
Şangay, Çin
Bohai Ekonomik Jantı (BER) veya Bohai Körfezi, Pekin ve Tianjin’i, Çin
İnci Nehri Deltası: Guangdong eyaletinin ortası ile Hong Kong ve Makao’yu kapsamakta olup dünyanın en yoğun kentleşmiş bölgelerinden ve Çin’in en önemli yeri.
Taiheiyō Kemeri: Japonya’da kuzeyde Ibaraki prefektörlüğünden güneyde Fukuoka prefektörlüğüne kadar yaklaşık 1,200 km boyunca uzanan bir megapol.
Singapur
Sao Paulo Brezilya
Boston-New York-Washington koridoru, Amerika
Şikago, Amerika
Dallas-Teksas, Amerika
Houston, Amerika
Houston, Amerika
Los Angeles, Amerika
İstanbul, Türkiye
2030’UN EN GÜÇLÜ EKONOMİLERİ

Dünya ekonomisine yön verecek ülkeler belirlendi. PriceWaterhouseCoopers 2030 yılında dünyadaki en güçlü ekonomilerin hangileri olacağına dair tahminlerini yayımladı.
Denetim, danışmanlık ve vergi alanında dünya çapında 157 ülkede faaliyet gösteren PriceWaterhouseCoopers (PWC) 2030 yılında dünyadaki en güçlü ekonomilerin hangileri olacağına dair tahminlerini yayımladı.
“Uzun vadeli görünüm: Küresel ekonomik düzen 2050 yılında nasıl değişecek?” adlı rapor 32 ülkeyi satın alma gücü paritesine göre GSYİH bazında sıralıyor.
Satın alma gücü paritesi, ekonomistler tarafından belli bir zaman diliminde ülkelerin ekonomik verimlilik ve yaşam standartlarını belirlemek amacıyla kullanılıyor.
PwC’nin bulgularına göre 113 yıllık sürede bazı ülkeler her zamanki pozisyonlarını korusalar da, 2030 yılında inişe ya da tırmanışa geçecek pek çok ülke var.