Alanında Dünya’nın üç büyüğünden biri olan Asansör İstanbul Fuarı’nın konferanslarında ana gündem “Asansör ve İSG”

İFO Fuarcılık tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteği ile bu yıl 15.’si gerçekleştirilen Uluslararası Asansör İstanbul, 23 Mart Perşembe günü Tüyap Beylikdüzü’nde kapılarını açıyor. 22 farklı ülkeden 300’ün üzerinde firmanın asansöre dair tüm yeniliklerini sergileneceği organizasyonda, sektörün ana gündemleri de yine fuarın konferanslarına taşınıyor. Alanında Dünya’nın en büyük üç fuarından birisi olan Asansör İstanbul konferansları kapsamında AYSAD ve ELA desteğiyle düzenlenen ve uluslararası konuşmacıların söz alacağı zengin içerikli bir programın yanı sıra, İSGDER İş Güvenliği Uzmanları Derneği’nin organize edeceği Asansör ve İş Sağlığı & Güvenliği konulu oturumlar da olacak. Asansör ve İSG Konulu Konferans Programı’nın içeriğinde ise; asansör ve yürüyen merdivenlerin güvenli kullanımı, asansörlerin inşaasında iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları, asansörlerin sağlımıza etkileri, bina yöneticilerinin asansörle ilgili sorumlulukları gibi başlıklar ele alınacak. Her biri alanında uzman konuşmacıların söz aldığı ve katılımın ücretsiz olduğu oturumlar, fuar süresince devam edecek.

1992 yılından bu tarafa konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden yürüyen merdivenlere kadar farklı kategorilerde en yeni ürün, makine, malzeme, teknoloji ve uygulamalara ev sahipliği yapan Uluslararası Asansör İstanbul’un ziyaretçilerini her yönüyle dopdolu bir organizasyon bekliyor. Bu kapsamda fuarda AYSAD ve ELA (Avrupa Asansör Derneği) desteğiyle düzenlenen ve uluslararası konuşmacıların söz alacağı zengin içerikli bir konferans programının yanı sıra İSGDER İş Güvenliği Uzmanları Derneği tarafından Asansör ve İş Sağlığı Güvenliği Başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek. Fuar etkinlikleri arasında ayrıca, katılımcıların ürünlerinin teknik özelliklerini paylaşacağı Firma Çözüm Sunumları da yer alacak.

AYSAD ve ELA tarafından düzenlenen program 23 Mart Perşembe günü başlıyor!

15. Uluslararası Asansör İstanbul 2017 kapsamında AYSAD (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) ile ELA (Avrupa Asansör Derneği) tarafından organize edilen oturumlar 23 Mart Perşembe günü Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı’ndan Elif Özlem Babaoğlu “Asansör Sektöründe Belge Zorunluluğu” sunumu ile başlayacak. Fuarın ikinci günü VDMA’dan Ebru Gemici Loukas’ın “Asansör ve Yürüyen Merdiven İstatistikleri”ni anlatırken, diğer oturumda ise Christophe Isaac Castiau “Küresel Asansör Endüstirisi”ne ilişkin bilgi verecek.

27 Mart Cumartesi günü ise AYSAD Başkanı İzzet Güven’in moderatörlüğünde “Asansör Periyodik Kontrolleri Paneli” gerçekleştirilecek. Panelde; T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan İlyas Menderes Büyüklü, AYSAD’dan Aziz Bilge ve Oğuzhan Bulgurluoğlu, Asansör Danışmanı Serdar Tavaslıoğlu, EAYSAD’dan Oğuz Yanık ile Battal Öztürk konuşmacı olarak söz alacak.

Asansöre dair iş sağlığı ve güvenliği gündemleri fuara taşınıyor…

Fuar kapsamında gerçekleştirilen “Asansör ve İSG Konulu” konferans programı 23 Mart Perşembe günü Omak Asansör Montaj Şefi Yusuf ARDIÇ’ın “Asansör Montaj İşlerinde İSG Uygulamaları” sunumu ile başlayacak. Günün diğer oturumunda Sıfır Risk Grup Genel Müdürü Tahsin KAYNAK, “Asansör ve Yürüyen Merdivenlerde Yaşanan Kazaların Hukuki Açıdan İncelenmesi” konusunda paylaşımlarda bulunurken, Thyseen Krupp Marmara Bölge İSG Sorumlusu Selim AKSU “Asansör Bakım – Servis İşlerinde İSG Uygulamaları”nı, Kone Asansör İSG Müdürü Güngör KARSLI “Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Güvenli Kullanımı”nı, ThyseenKrupp Asansör Montaj Müdürü İrfan ATASOY ise “Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin İşletilmesinde Bina Yöneticisi Sorumlulukları”nı anlatacak.

15. Uluslararası Asansör İstanbul’un 24 Mart Cuma günü programında Bilgisayar Mühendisi ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Fatih ERDOĞAN “Kaldırma, İletme Ekipmanlarında İSG”, İBB İSG Müdürlüğü’nden C. Nurettin İŞLER “5S Uygulamaları”, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Hacer KAYHAN da “Etiketleme – Kilitleme Sistemleri”, hakkında bilgi verirken, Prosis Asansör de HPMONT Inventer Tanıtım Sunumu gerçekleştirecek.

Üsküdar Üniversitesi İSG Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Rüştü UÇAN’ın “Türkiye’de İş Kazası ve Meslek Hastalıkları Değerlendirmesi ve Yürüyen Merdivenlerde Güvenlik Önlemleri” sunumuyla başlayacak olan 3.gün oturumlarının devamında C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Kürşad MALKOÇ “Ortak Yaşam Alanlarında Meydana Gelen Asansör Kazaları ve Güvenlik Önlemleri”, İş Yeri Hekimi Dr. Nurullah Yücel “Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Sağlığımıza Etkileri”, FSL Grup Yönetim Kurulu Başkanı Latif İŞÇEN ise “Davranışsal Odaklı İş Sağlığı ve Güvenliği” konularını ele alacak. Günün son panelinde Rönesans Construction C Sınıfı İş Güvenliği Uzman Eral YÜKSEL “İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Örneklerini” aktaracak.

15.Uluslararası Asansör İstanbul’un Asansör ve İSG Başlıklı Konferanslarının 26 Mart Pazar tarihli kapanış oturumlarının ilki Yrd Doç. Dr. Aykan KEPEKLİ’nin “Patlayıcı Ortamdaki Riskler Patlamadan Korunma” sunumu olacak. Öğretim Görevlisi Yılmaz KARATEPE “Asansör İnşaasında İSG” konusunu işlerken, Öğretim Görevlisi Turabi KARADAĞ “Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Tasarım Aşamasında Dikkat Edilmesi Gereken İSG Önlemleri”, H.Cihangir TUĞSAVRUL da “İmza ve Belge Sahteciliği” hakkında bilgi verecek. Konferansların kapanış oturumunda ise Yüksek Kimya Mühendisi Kayhan KUBAT’ “Tehlikeli Kimyasallar ve Güvenli Çalışma İlkeleri”ni anlatacak.