Türk Gayrimenkul sektörü dünyanın en önemli Gayrimenkul fuarı olan MIPIM 2015’e hazırlanıyor. 10-13 Mart tarihleri arasında yapılacak fuar için Türkiye temsilciliğini yapan Avi Alkaş fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Avi Alkaş, MIPIM Fuarının Türk Gayrimenkul sektörü için çok önemli olduğunu vurgulayarak, tüm dünyanın gayrimenkul yatırımcısı ve geliştiricilerinin bir araya geldiği dünyanın sektörde en önemli fuarı olduğunu belirtti. Bu fuarın yabancı yatırımcıları ülkemize çekmek konusunda büyük fırsat yaratacağını ve katılımların iyi değerlendirilmesi gerektiğini, Türkiye’nin bugüne kadar fuara katılımındaki en büyük eksiğinin kamu tarafından destek olmadığını söyleyen Avi Alkaş, bu seneki katılımda bunun olumlu yönde gerçekleştiğini başta T.C Başbakanlık Yatırım ve Destek Ajansı ve İTO olmak üzere çok sayıda kamu kuruluşunun büyük bir destek verdiğini açıkladı.

2005 yılında İBB ile yakaladığımız çıkışı sonraki yıllarda tekrarlayamadığımızı belirten Avi Alkaş, uzun bir aradan sonra bu yıl Türk Gayrimenkul sektörünün tekrar bir yükseliş yaşayacağını beklediğini,fuarlarda süreklilik göstermenin önemli olduğunu bıkmadan, yılmadan bunu gerçekleştirmek gerektiğini söyledi. Bu fuarın sıcak satış değil markalaşma,dünya yatırımcısı ve sektör geliştiricileri ile mükemmel bir network çalışması olduğunu vurguladı.
Geçen yıllarda fuar katılımında neleri eksik yaptığımızı tespit ederek bunları iyileştirmek için çaba gösterilmesi gerektiğini söyleyen Avi Alkaş,fuara katılımcı firmaların gayrimenkul konusunu iyi bilen ayrıca yabancı lisan bilen iyi bir ekip kurarak katılmaları gerektiğini belirtti.

88

Türkiye bu yıl oldukça hazırlıklı bir şekilde fuara katılım sağlıyor. İTO tarafından bir Japon firmasına tasarımı yaptırılan İstanbul kent maketi 96 m2 ile oldukça ilgi çekeceği belirtiliyor.Beyoğlu Belediyesininde hazırladığı içinde kentsel dönüşüm projelerinin de yer aldığı 11 m2lik maket ile birlikte 300 m2lik Türk çadırında sergilenecekler.

Türkiye bu yıl fuarda 300 m2lik Türk Çadırı olmak üzere 21 kuruluşla toplam 1200m2lik alanda katılım sağlıyor.Ayrıca fuarın 2000 davetlinin katıldığı açılış kokteylini bu yıl tekrar Türkiyeden İTO ve Beyoğlu Belediyesi sponsorluğunda yapılacak.

Fuara katılacak firmaların MIPIM Fuarına katılan tüm yabancıların iletişim datalarına sahip olduğunu ve fuar başlamadan görüşmek istedikleri firmalar ile randevularını almaları gerekmektedir.

MIPIM 2015’e Stant ile Katılan Firmalar ve Kuruluşlar:

İstanbul Ticaret Odası, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ankara Ticaret Odası, Beyoğlu Belediyesi, DKY İnşaat, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Aksoy İnşaat, IMS Proje Yönetimi, Kuzu Grup, Lal Gayrimenkul Değerleme, Nuhoğlu İnşaat, Ofton İnşaat, Piyalepaşa Gayrimenkul, Proplan Proje Yönetim, Söğüt İnşaat, Tabanlıoğlu Mimarlık, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş., Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Vadistanbul.

MIPIM 2015’e Münferit Katılım Gerçekleştiren Kuruluşlar:

Aremas, Arup, Aşçıoğlu, Baker&Mc Kenzie (Londra), Bemes ,Bilfinger, Çakırağa Construction, Dentons, Entegre, Ece Türkiye, E&Y, Eczacıbaşı, Eva GYO, Ferko, Fiba Group, Gürallar Yapı, Halk GYO, Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık, Hill International, HMF, Kone Turkey (Finlandiya), Özak GYO, Polidev, Polimeks, Propin, Mergen Consulting, Metro Properties, Multi Turkey Yönetim, Muum Mimarlık, Öncüoğlu + ACP Mimarlık, PWC Turkey, Renaissance Development, S. Balcıoğlu, Schindler, Servotel, Tahincioğlu Gayrimenkul, TUV-SUD, Ziylan Gayrimenkul.

Eyüp İyigün- Haberyapı.com