Tabanlıoğlu Mimarlık, dünyanın en önemli gayrimenkul buluşmalarından MIPIM 2015’te de çok yönlü ve etkin bir şekilde yer alacak.
1956 yılından beri hizmet veren Tabanlıoğlu Mimarlık,İstanbul’da yer alan Atatürk Kültür Merkezi başta olmak üzere Erzurum Atatürk Üniversitesi ( 1958-1970), İstanbul Atatürk Havalimanı (1969-1984) gibi projeleri gerçekleştirdi. Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışındaki projeleriyle de adını duyuran Tabanlıoğlu Mimarlık,uluslararası arenada Dubai ve Doha’dan sonra Londra’da da ofis açıyor.
Fransa’nın Cannes kentinde 10–13 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan MIPIM 2015, gayrimenkul sektörünün öncüleri olan yatırımcıları, geliştiricileri, mimarları, yerel ve kamu yönetimlerinden temsicileri, arazi sahipleri ve tedarikçileri bir araya getirecek. Uluslararası arenada da adını duyuran Tabanlıoğlu Mimarlık’ın iki projesi MIPIM Awards 2015’te finale kaldı. Etkinliklerin konferans bölümü için davet edilen Melkan Gürsel Tabanlıoğlu “Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor” başlığı altında düzenlenen panelde “Contemporary Turkish Architecture: Potential and Limits in Global Scale – Çağdaş Türkiye Mimarlığı: Küresel Ölçekte Gelişen Olanak ve Kısıtlar” adlı panelde konuşmacılar arasında yer alacak.
Farklı kültür ve coğrafyalarında proje üreten, işlerinin yaklaşık %65’ni yurdışında gerçekleştiren Tabanlıoğlu Mimarlık, MIPIM Awards 2015’te, Afrika projelerinden sonuncusu Dakar Kongre Merkezi ile “Jüri Özel Ödülü” kategorilerisinde finale kalırken, İstanbul’da gerçekleştirdikleri Selçuk Ecza Genel Müdürlük projesi ile “En İyi Ofis Yapısı” dalında finalist olarak büyük ödüle aday gösterildi.İnternet üzerinden yapılan halk oylamasında (http://mipim-peoples-choice-award.com/) Dakar Kongre Merkezi ve Selçuk Ecza yapıları, ilgi çeken projeler arasında yer alıyor. Tüm internet kullanıcılarına açık olan halk oylaması 5 Mart 2015’e kadar açık olacak.

Tabanlıoğlu Mimarlık, Türkiye’de halen İstanbul’daki merkez ofisinin yanı sıra Ankara Ofisi ile başkent ve bölgesindeki faaliyetlerini yürütüyor.Uluslararası arenada da faaliyetlerini yürüten şimdi de Londra ofisini açtı.
MIPIM Awards 2015’te kategorilerinde finale kalmasının, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın ulusal ve uluslararası arenada imza attıkları projelerinin başarılarına dair son somut göstergeleri olduğuna da dikkat çeken Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, “Yapı ve mimarlık dünyasının küresel kesişme noktası olan Londra’da ofisimizi açtık, bu ay içinde aktif olarak faaliyete geçecek. Yeni ofisimizle birlikte Tabanlıoğlu Mimarlık, Türkiye’de iki ve uluslararası arenada da üç olmak üzere toplam 5 ofisinde, yaklaşık 170 kişilik kadrosu ile hizmet veriyor” dedi.