GS-Dumankaya sponsorluğu için imzalar atıldı. Haberyapi.com olarak Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Galatasaray, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Dumankaya İnşaat ile Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarında forma göğüs sponsorluğu için 3 yıllık anlaşma sağladı. Konu ile ilgili KAP’a “Galatasaray Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş. ilgili reklam haklarına ilişkin olarak Dumankaya İnşaat ile 2015-2016 sezonlarında 9 milyon TL, 2016-2017 sezonlarında 10 milyon TL ve 2017-2018 sezonunda 11 milyon TL bedel karşılığında sözleşme imzalamıştır” açıklaması yapılmıştı.

Bu anlaşma için dün TT Arena’da bir imza töreni düzenlendi. Haberyapi.com olarak Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ile bir röportaj gerçekleştirdik.

İşte o röportaj;

Galatasaray bugün Türk futbolundaki en önemli markalardan biri. Bugün imzalar atıldı sponsorluk süreciniz nasıl gelişti? Siz daha önceki basın lansmanlarında konut sektöründe Dumankaya’nın hep ilk sıralarda çıktığını söylemiştiniz. Bu o dönemden gelen bir markalaşma mı?

Demin bahsettiğiniz gibi Galatasaray Türkiye’nin efsane kulüplerinden bir tanesi. Bizim de kendi taraftarı olduğumuz bir kulüp. Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben bu kulübün tam olarak bir sevdalısıyım. Ta çocukluktan itibaren başlayan bir sürecimiz var. Böyle bir kulüple Dumankaya’nın ilişkisi aslında aracılar vasıtasıyla oldu. Bizim aklımızda olan bir süreç değildi. Ama daha sonra bu ilişki gelişip Galatasaray Başkanı ile birlikte konuşulma sürecine girdikten sonra da iş ciddiye bindi. Aslında herkesin bu dönemde geride adım attığı ve kendini beklemeye aldığı bir dönemde, biz Dumankaya markasına ve Dumankaya markasının Galatasaray gibi dev bir markayla ilişkiye geçmesinin Dumankaya markasına çok büyük bir katkı yapacağını inanarak bu işin içerisine girme kararı aldık. Yanlış bir karar aldığımızı düşünmüyorum. Çünkü bu anlaşma bizim Türkiye içerisindeki bilinirliğimizi çok çok arttıracak. Özellikle de Galatasaray’ın takip edildiği coğrafyalarda ki bunlar bizim satışlarımızın yüzde 30’unu yapan yabancı konut satışları. Yurt dışı coğrafyalarında, Orta Asya’da, Körfez ülkelerinde ve Rusya’da bizim satışlarımıza ve bilinirliğimize etki yapacağını, farklı farklı yabancı yatırımcılarla bize bir etki sağlayacağına inandık. Aslında taraftar olarak duygusallığın yanında bir yandan da stratejik bir anlaşma olarak görüyoruz. Bu stratejik anlaşmanın da çocukluğumuzdan beri sevdiğimiz takımla olması bizi ayrıca mutlu ve memnun ediyor.

Sponsorluğun yıllık bütçesi ve süresi ne kadar?

Bu sponsorluk 3 yıllık, 30 milyonluk bir anlaşma. İlk iki senesi bizim insiyatifimizde, son bir senesi Galatasaray ile Dumankaya’nın insiyatifinde olan bir anlaşma.

Türkiye’deki sektörlere ve ekonomiye baktığımız zaman, durgun bir süreç olmasına rağmen Galatasaray’ın da çok önemli markalarla görüşüp, sizi tercih etmesine bir sebep olarak siz zaten söylediniz gönül bağı ön plandadır. Bu sponsorluk için bütçede anlaşılırken uzun süre görüşmeleriniz oldu mu?

Tabiki. Burada iş adamı vasfında müzakereleri benim Fenerbahçe taraftarı olan kardeşim Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya yaptı. Bunu ilk defa sizinle paylaşıyoruz. Tabiki bu anlaşmayı iki taraf kendi menfaati doğrultusunda yaptı. Sonuçta biz Dumankaya markasını temsil ediyoruz. Karşı tarafta Galatasaray markasını temsil ediyor. Ama sonuçta mutlu ve gelecekte daha iyi olabileceğine inandığımız bir birliktelik oluştu.

Galatasaray çok önemli bir marka. Bunu siz de söylüyorsunuz. Göğüs reklamı alınması o firmaya, o markaya bir sorumluluk taşıyor mu (yüklüyor mu) sizce?

Gerçekten taşıyor. Twitter, google ya da ekşi sözlükteki tepkilere bakınca Galatasaray taraftarı aynı bizim taraftarlığımız gibi her şeyinden üstün görüyor Galatasaray’ı. Hiç kimseyi de Galatasaray ile bağdaştırmak istemiyor. Yani taraftar biraz kıskanç. Bizi de bazı noktalarda eleştirebiliyorlar. Ancak şunu bilsinler, biz de onların içinden biriyiz ve o markayı ve o markayla birlikte kendi markamızın o markanın göğsünde olmanın vermiş olduğu sorumluluğu 52 sene boyunca taşıdığımız gibi, yine aynı şekilde taşıyacağımıza inanıyorum. İnşallah Galatasaray takımına yaraşır bir marka sponsoru olacağız. Ama şunu unutmasınlar onların içerisinden biri sponsor oldu Galatasaray kulübüne. Takımın en değerli yerinde Galatasaraylı bir taraftar var.

Taraftar olarak gelip, Galatasaray ile imzaları attınız. Dumankaya İnşaat adına mı yoksa Uğur Dumankaya adına mı daha sevinçlisiniz?

Ben Dumankaya İnşaat adına memnunum, gerçekten gururluyum. Kendi adıma da duygusalım. Orada kendi ismini görmek çok farklı bir his.

Onu biz bugün farkettik. Çok heyecanlıydınız ve duygusal anlar yaşadınız. Ben siz hayırlı olsun diyorum.

Çok sağolun. Çok teşekkür ederim.

Dumankaya GS Sponsorluk Röportajını İzlemek İçin Aşağıdaki Linke Tıklayabilirsiniz

test.haberyapi.com/2015/10/31/gs-dumankaya-sponsorluk-roportaji

Eyüp İyigün/Haberyapi.com