Tüm dünyaya mobilya üretimi konusunda hammadde akışı sağlayan Türkiye, mobilya sektörüne yeni bir soluk kazandırmaya hazırlanıyor.

Mobilya ihracatımızı hammadde ile sınırlamadan, bitmiş mobilya konusunda da ihracatta önemli bir paya sahip olma hedefi ile yola çıkan Uluslararası Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım Aksesuar ve Ekipmanları Fuarı ZOW, yepyeni bir konsepti ülkemize taşıyor. İlk uygulaması bu yıl Şubat ayında ZOW Bad Salzuflen’de ‘trend kahini’ Lidewij Edelkoort öncülüğünde gerçekleştirilen trend_works konsepti, Trendsetter Adnan Serbest küratörlüğünde 19-22 Mart 2015’te 7. kez düzenlenen ZOW İstanbul’da ilk kez görücüye çıkıyor.
Mobilyaların kişiselleştirilerek katma değerli ürünlerin tüketiciye sunulması ve zanaatın ön plana çıkması için hazırlanan trend_works konseptinin, ZOW İstanbul Trendsetterı Adnan Serbest ve ZOW Bad Salzuflen’in Trendsetterı Lidewij Edelkoort; ZOW İstanbul’da yan yana sergi alanlarında 2016-2017 mobilya trendlerini sergileyecekler.
Mobilya trendlerinin belirlendiği ‘trend_works’ konsepti ile mobilya sektörünün 2023 hedefi 10 milyar Dolar ihracat, 25 milyar Dolar da üretim rakamına ulaşması için yepyeni bir vizyon oluşturuyor. Dünya mobilya trendlerini Türkiye’ye taşıyacak trend_works konsepti global düzeyde rekabet avantajı sağlayacak ve tasarımla birlikte gelecek kar marjını da arttıracak.