İnşaat sektörünün güçlü firmalarından Tepe İnşaat ve MESA Holding’in ortak projeleri olan Park Mozaik ‘in lansmanı yapıldı.

Ankara’nın son yıllarda talep gören bölgelerinden olan Yaşamkent’te hayata geçirilen projede toplam 885 daire bulunuyor.Yaşamkent Ankara’nın gelişime açık en önemli bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Park Mozaik projesi detayları

74.500 metrekare arazi üzerinde yapılan projede 214.276 metrekare kapalı inşaat alanı ,41.815 metrekarede yeşil alan bulunmaktadır.Projede bulunan yeşil alan büyüklüğü ve 1932 metrekare olan kapalı sosyal tesisi ile dikkat çekiyor.Projede başka bir özellik ise otoparkların yeşil alanların altına inşa edilen kapalı otopark alanları bulunuyor.Projede 180 açık alan ve 1270 kapalı alanda olmak üzere toplam 1450 araçlık otopark bulunuyor.

Üç etaptan oluşan projede 1.etap 348 konut 2. Etap 177 konut 3.etap ise 360 konuttan oluşarak toplam 885 daire bulunmaktadır. İlk olarak birinci etabı satışa çıkan projede konutların %50’si satılmış durumda. Satışa çıkarılan birinci etabın teslim tarihi 2016 sonbaharında gerçekleşecek.
Park Mozaik projesinin satış değeri 800 milyon TL olarak belirtildi. Projenin tasarımında güvenlikli site konsepti oluşturularak projeye farklılık getirildi. Park Mozaik projesinde mahalle kavramı uygulanarak konut sahiplerinin güvenlikli bir sitede sosyal yaşamın içerisinde olmaları hedefleniyor. Park Mozaik projesi yatay ve dikey binalardan tasarlanarak konut alıcılarına çeşitli alternatifler sunuyor.

Park Mozaik projesinde daire tipleri

Park Mozaik projesinde çeşitli daire alternatifleri sunuluyor.2+1’den başlayan daire tipleri 6+1’e kadar farklı daire bulunan projede ayrıca 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerde bulunuyor.Projedeki dairelerin büyüklüğü net 92 metrekare ile 240 metrekare arasında bulunuyor.Dairelerin satış fiyatları dikey binalarda brüt 3190 TL yatay binalarda ise 3850 TL’den satılıyor.Konut fiyatları ise 470 bin TL ile 1.133 bin TL arasında bulunuyor.

Park Mozaik projesinde ödeme imkanları

Park Mozaik projesinden konut satın almak isteyenlere üç alternatifli alım imkanları sunuluyor.Peşin ödemelerde liste fiyatı üzerinden %10 indirim,ikinci alternatif %50 peşin geri kalan %50’si ise daire tesliminde,son olarak konut alıcılarına %35 peşin daire tesliminde %35 geri kalan %30 kısmına ise 36 ay taksit imkanı getiriliyor.

Park Mozaik projesinin mimari tasarımı Ali Osman Öztürk tarafından yapıldı.Türkiye’de bir çok ünlü projede imzası bulunan Ali Osman Öztürk, Mesa ve Tepe inşaat ortaklığının projelerinde imzası bulunuyor.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare