Türkiye’de konutun ‘kalite’ ve ‘güven’ ile anılan markası MESA’nın, Gaziosmanpaşa’daki yeni projesi MESA KOZA 66 görücüye çıktı.

Ankara’nın değişmeyen gözde semti Gaziosmanpaşa’da yükselen MESA KOZA 66, şehrin tam kalbinde, manzara, konfor ve prestiji bir arada isteyenlere, seçkin yaşam olanakları sunuyor.

Başkentin seçkin semti Gaziosmanpaşa’nın bugünkü değerine ulaşmasında referans olan MESA, bölgedeki yeni projesi MESA KOZA 66’nın lansmanını gerçekleştirdi. MESA Holding Genel Müdürü Can Aynagöz ve MESA üst yönetiminin ev sahipliğinde MESA KOZA 66 Satış Ofisi’nde gerçekleşen lansmanda, projenin sunduğu ayrıcalıklı yaşam olanakları tanıtıldı.

Gaziosmanpaşa’ya yıllar sonra yine bir prestij projesi ile dönmekten duyduğu mutluluğu dile getiren MESA Holding Genel Müdürü Can Aynagöz, “Ankara, sürekli büyüse ve gelişse de Gaziosmanpaşa’nın Başkent ve Ankaralılar için değeri hiç değişmiyor, hatta her geçen gün daha da artıyor. MESA’nın pek çok eserine ev sahipliği yapan bu bölgeye; hem MESA’ya hem de Gaziosmanpaşa’nın değerine yakışan bir proje ile dönmemiz gerektiğini çok iyi biliyorduk ve öyle de yaptık. Nitelikli yeni yaşam alanlarının kısıtlı kaldığı bu seçkin semtimizde; manzarayı, korunaklı, elit ve konforlu bir hayatı MESA KOZA 66 ile bir araya getirdik ve MESA olarak, bir kez daha Koza Sokak’a imzamızı attık” dedi.

Gaziosmanpaşa’da bilinen MESA kalitesi
Mükemmeliyetçi bir yaklaşım ve kalite önceliğiyle 46 yıldır imza attığı birçok projede ürettiği milyonlarca metrekarelik inşaat alanı ve on binlerce konut ile Türkiye’ye sayısız değer katan MESA, Ankara’daki yeni projesi MESA KOZA 66 ile yaşam standartlarını daha da yükseltiyor.
MESA KOZA 66, büyükelçiliklerin ve uluslararası kuruluşların yoğun olarak tercih ettiği Gaziosmanpaşa’da, şehrin tüm kilit noktalarına dakikalar içinde ulaşılabilen bir konumda yer alıyor. Toplam 8.766 metrekarelik bir arazi üzerinde yükselen MESA KOZA 66, nitelikli bir yaşam alanı oluşturma hedefiyle toplam 49.756 m2 inşaat alanında hayata geçiyor.

Yaşam tarzı ve tercihlere göre seçim alternatifleri
Zemin+ 35 katlı kule blok ve zemin+8 katlı yatay blok olmak üzere toplam iki bloktan oluşan MESA KOZA 66, iki farklı alternatif yaşam biçimini bir arada sunuyor. MESA KOZA 66, “Kule”de 156 ve “Yatay Blok”ta ise 50 daire olmak üzere, çeşitli tip ve büyüklüklerdeki toplam 206 konut seçeneği ile tüm ihtiyaçlara yanıt veriyor.

Kule ve Yatay bloklardaki dairelerin farklı büyüklük ve konseptlerde tasarlandığı MESA KOZA 66; kişilere, ‘sunulanlarla yetinmek’ yerine ‘kendi yaşam tarzına ve tercihlerine göre seçim yapma’ olanağı sunuyor.
‘Kule’de eşsiz panoramik kent manzarası
Koza Sokak yönünde tasarlanan dikey blok – “Kule”; bir yandan yaşam alanında daha kompakt ve klasik çözümler sağlarken, diğer yandan gökyüzüne uzanan yapısı, saydam cepheleri ve yumuşatılmış hatları ile içinde oturanlara panoramik bir kent manzarası hediye ediyor.
MESA KOZA 66’nın “Kule”sinde; büyüklüğü net 76 ile 264 metrekare arasında değişen büyüklüklerde, 2+1’den 6+1’e kadar farklı tipte zengin daire seçenekleri bulunuyor.
“Yatay Blok”ta doğa ile iç içe esnek yaşam alanları
Proje arazisinin güneydoğusunda, geniş bir vadi manzarası görecek şekilde tasarlanan “Yatay Blok”ta ise daireler, bulundukları kata göre farklılaşan teraslara, geniş balkonlara ve bahçelere sahip. MESA KOZA 66, şehrin merkezinde bahçeye, büyük bitkiler ve çiçeklerle süslenmiş geniş balkonlara özlem duyanlara, gerçek anlamda arzuladıkları yaşam alanlarını sunuyor.
MESA KOZA 66’nın “Yatay Blok”unda yer alan net 66,5 ile 144,5 metrekare arasında değişen büyüklüklerde, stüdyo tipinden 3+1’e kadar farklı tipteki daireler; içindeki galeriler, iç boşluklar ve esnek yaşam alanları sayesinde kişilere, ‘kendi tercih ve yaşam alışkanlıklarına göre evini tasarlama’ ayrıcalığı sağlıyor.

Dışarıda doğa, altta ise spor buluşturacak

MESA KOZA 66’da yatay ve dikey konut blokları, dışarıda güçlü peyzajı ve doğal bitkiler ile süslenmiş bir avlu; içeride ise kapalı yüzme havuzu ve fitness salonu birleştiriyor. Sadece site sakinlerinin kullanımına açık olacak bu tesisler, aynı zamanda konfor ve prestij odağında kurgulanan bu seçkin yaşam kompleksinin kalbini de oluşturuyor.

Seçkin yaşama dair her detay kalite ile şekillendi

Yüksek standartları ile dikkat çeken MESA KOZA 66’da, 24 saat çok noktalı kameralı izlemesi ve şifreli elektronik sistem ile güvenlik en üst seviyede tutuluyor. Araç ve yayalar için dört ayrı cephede giriş kapıları bulunan MESA KOZA 66’da, giriş ve çıkışları üç ayrı kotta düzenlenen 322 araçlık kapalı, 50 araçlık açık otopark bulunuyor. MESA KOZA 66’da her daireye en az bir, büyük konutlara ise 3 araçlık park yeri düşüyor.

Ortalama metrekare fiyatı 5.586TL olan MESA KOZA 66’da konutlar, 473.000 TL ile 1.980.000 TL arasında değişen değerlerle satışa sunuluyor.
2016 yılında konutların teslim edileceği MESA KOZA 66; prestiji, yatırım değeri ve kaliteli tasarımı ile şehrin ve hayatın tam kalbinde seçkin yaşam fırsatları sunuyor.

Künyesi
Proje adı: MESA KOZA 66
Yapımcı Firma: MESA Mesken Sanayii A.Ş.
Proje Türü: Konut
Lokasyon: Gaziosmanpaşa Koza Sokak Numara 66/ANKARA
Blok Sayısı: 3 (iki yatay bir dikey blok)
Kat Sayısı: Z+8 kat ile Z+35 kat arası değişen yatay ve dikey blok
Konut Sayısı: 206 konut
Konut Büyüklükleri: Dikey blokta; net 76 m² ile 264 m² arasında değişen büyüklüklerde
Yatay blokta; 66,5 m² ile 144,5 m² arasında değişen büyüklüklerde
Konut Tipleri: Dikey blokta; 2+1’den 6+1’e kadar farklı tiplerde
Yatay blokta; Stüdyo tipinden 3+1’e kadar farklı tiplerde
Satış Fiyatı: Ortalama 5.586TL/m²
Proje Bedeli: 170.000.000 TL
Arazi Büyüklüğü: 8.766 m² (Konut Parseli)
Toplam İnşaat Alanı: 51.500 m2 kapalı inşaat alanı
Sosyal Tesis Büyüklüğü: 500 m² kapalı alan
Yeşil Alan Büyüklüğü: 2.470 m²
Başlangıç / Teslim Tarihleri: Mart 2014 / Eylül 2016
Ulaşım:
Kızılay : 5.00 km
Tunalı Hilmi Caddesi: 2.50 km
Otobüs Durağı: 50 m.
Çevre Yolu: 2.50 km.
Eskişehir Yolu: 12 km
Esenboğa Havaalanı: 40 km

Proje Müellifleri:
Mimari Tasarım: A Tasarım Mimarlık Uygulama Danışmanlık İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
İç Mimari Tasarım: Yok
Elektrik Mühendislik: Yurdakul Mühendislik
Mekanik Mühendislik: Metta Mühendislik
Statik/Betonarme: Yüksek Proje
Altyapı: Poligon Madencilik Proje İnş. Har. Taah. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Peyzaj Tasarım: Dalokay Mimarlık
Maket: Maketsan Mimarlık ve Mühendislik Ltd. Şti
Reklam Ajansı: Rekmay
Medya Satın Alma Ajansı: Rekmay
PR Ajansı: GTC İletişim Danışmanlığı