IKEA’dan, renk, desen ve dokularıyla mekânları yaşam alanına dönüştüren tekstil ürünleri!..
Bir yaşam alanına hayat vermenin ya da yenilik getirmenin en kolay yolu, tekstil ürünlerini değiştirmekten geçiyor. Sadece minderler, örtüler veya halılar değiştiğinde bile, odanın genel havası, hakim renkleri ve konfor düzeyi yeni bir soluk kazanıyor. Mekânları yaşam alanına dönüştürmede uzman IKEA, bu dönüşümü tetikleyecek yüzlerce seçenek sunuyor. Yastıktan yorgana, nevresim takımından yatak örtüsüne, perdeden koltuk kılıfına, havludan banyo paspasına, servis örtüsünden mutfak önlüğüne kadar birbiriyle kombinlenebilen tüm IKEA tekstil ürünleri, herkesi evinde farklı bir enerji yaratmaya davet ediyor.Kişisel zevke ve ortak ihtiyaca uygun dekorasyon stili yaratılmasına olanak tanıyan IKEA, mağazalarında oluşturduğu örnek yaşam alanlarıyla, milyonlarca evin ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Romantik, klasik, modern, country, art deco, minimal, oryantal, retro, pop art gibi sayısız dekorasyon tarzına sahip IKEA ürünleri, evini, arzu ettiği atmosfere kavuşturmak isteyenleri bekliyor.
Perdeler, odalardaki en göze çarpan unsurlar. Farklı materyallerle üretilen perdeler, zengin renk seçeneğiyle IKEA mağazalarında beğeniye sunuluyor. Koyu gri stor perde, ışığı filtreleyerek TV veya bilgisayar ekranındaki yansımayı azaltıyor. Yoğun dokuma kumaştan yapılmış perdeler, kışın soğuk havayı, yazın da sıcağı dışarıda tutuyor. Klasik kumaş perdelerle birlikte IKEA mağazalarında yerini alan çeşit çeşit stor, jaluzi, rulo ve panel perdeler ise aralandığı anda dışarıdaki güzel manzaraya göz kırpıyor.
Tekstil seçimi, yaşam alanındaki ambiyansı da etkiliyor. Mekâna rahatlık ve yumuşaklık katan, kanepeye ya da koltuğa yerleştirilmiş birkaç yastık, odaya sıcak ve konforlu bir atmosfer kazandırıyor. Örtüler ve battaniyeler, uyurken ya da TV izlerken kışın keyfini çıkarmaya yardımcı oluyor.Yemeğin sunumu da, lezzeti kadar önem taşıyor. Masanın görsel zenginliği, yemeğin lezzetine lezzet katıyor. Kurulama bezleri, fırın eldivenleri, önlükler, tutacaklar mutfakta işleri kolaylaştırırken, kolayca yıkanan masa örtüleri ve pratik Amerikan servisleri dekoratif ve şık masalar yaratıyor.Yumuşacık IKEA havluları, yorucu bir günün ardından veya uzun bir güne başlamadan önce banyo yapanları sarıp sarmalıyor. Banyo halıları ortama konfor ve sıcaklık katarken, duş perdeleri dekorasyonu mükemmel biçimde tamamlıyor.