İtalyan markası Valcucine’nin yeni New Logica System adlı ürünü hanımların işini kolaylaştıracak nitelikte.
80 cm derinliğinde kızaklı kapılar, jumbo çekmeceler ve duvar üniteleri ile bu modern mutfak tasarımı sunuyor size. Kızaklı kapılar arkasına gizlenmiş, küçük ev aletleri, pişirme kapları, şişe rafları mevcut.
Dolapların ortasına yerleştirilmiş ihtişamlı görüntüsü ile işinizi kolaylaştıracak bir monitör ve priz alanları yer alıyor.Kapalı konumda yaklaşık 100 cm lik bir metal duvarı andıran yapısı, açıldığında çift taraflı inanılmaz bir modern mutfağa dönüşüyor. Davlumbaz gibi yer kaplayan ekipmanları bile kolaylıkla gizlenebiliyor. Modern çağın görkemli ve teknolojik mutfağı hanımların ilgisini çekecek niteliklere sahip.
BANYO TASARIMINDA İTALYAN İMZASI
Dünyaca ünlü, İtalyan banyo tasarım markası Devon&Devon, farklı tarzıyla kendini ortaya çıkaran, en zarif ve asil Avrupa geleneklerinden esinlenen, zamanın değiştiremediği özgünlükte yaşam alanları sunuyor. Victoria Dönemi’nden 1900’lerin ilk yarısına kadar uzanan bir zaman diliminin özelliklerinden ve tarzından ilham alarak yeni bir banyo yaratma fikrinden doğan Devon&Devon, ‘dönemsel mimari tarzı’ modern zamanın konforu ve ergonomisi ile birleştiriyor.
Modern çağın pratiklik ve rahatlık gereksinimlerine gösterilen özen sayesinde güncel hale gelmiş tarihi esintilerle donatılmış yaşam mekânları yaratıyor.
Ayaklı küvetlerden lavabolara, armatürlerden banyo dolaplarına, parke, seramik, deri yer ve duvar kaplamalarından şömineye kadar geniş ürün yelpazesine sahip Devon&Devon, uyumlu ve eksiksiz aksesuarlarını, modası geçmeyen ve klasik bir tasarımın içine ahenkle yerleştirilebildiği gibi, modern bir tasarımın içinde de zarif bir tarihsel dokunuş yaratan detaylar olarak kullanıyor.
Devon&Devon’un küvet alternatifi banyolara şıklık ve ihtişam katarken konsol seçenekleri banyolara farklı bir soluk getiriyor. Devon&Devon, duyulara hitap eden şekilleri, büyüleyici, şık stil ipuçlarıyla karakterize edilen aynalar ve duvar aydınlatması da yaşam alanlarında farklı bir ambiyans yaratmak isteyenler için şık ve zarif detaylarıyla dikkat çekiyor.
DUVARLAR KALKIYOR, KAPILAR GELİYOR
Yeni jenerasyon konut projelerindeki “alandan kazanma” mottosunu göz önüne alan Sem Collections, evdeki sınırlandırma, bölümlere ayırma durumunu gerçek anlamda şeffaflaştırarak, yeni bir döneme imza atıyor. Sem Collections bünyesinde yer alan Rimadesio sayesinde, artık mekânları birbirinden ayıran duvarların yerini, şeffaf, sürgülü kapılar alıyor. Bu sayede hem mekân duygusu ferahlıyor, hem daha homojen ve güçlü bir ışık düzeni sağlanıyor, hem de şeffaflık duygusu ile daha modern bir mimari konsept kazanılıyor.
Tasarımlarını daima gelecekteki insanın yaşam alışkanlıklarını düşünerek hazırlayan ve sürgü kapıları ile yaşam alanlarına süreklilik getiren Rimadesio’nun dinamik iç mekânlar yaratan koleksiyonundaki modellerin yapımında öncelik, çevre dostu ve her zaman yeni estetik ve işlevsel çözümler için kullanılan iki doğal malzeme olan alüminyum ve cama verilmiş. Guiseppe Bavuso imzası taşıyan tüm sürgülü kapı modellerinden biri olan Stripe, adından da anlaşılabildiği gibi cam üzerine koyu renk çizgilerle tasarlanmış bir ürün. Yaşam alanlarından yatak odasına kadar her noktada önerilen Stripe bulunduğu noktaya güçlü bir grafik vurgu yapıyor. Bütünüyle cam olarak tasarlanan Valeria ise yenilikçi teknik çözümlemeleriyle güvenliği estetik ile birleştiriyor ayrıca özellikle koyu renk camlarla oldukça dikkat çekiyor. Dahili kol sistemleri, 36 gövde, 30 parlak lake, 27 mat lake renk seçeneğiyle başlıbaşına bir dünya olan Graphis, Graphic Plus ve Graphis Light grubu ise ev ve ofis projelerinin gözbebeği adeta. Son olarak koleksiyonda yer alan Siparium da katlanır ve sallanır modelleriyle minimal, pürist ve netlik odaklı Rimadesio çizgisini sürdürüyor.
Farklı mekânlara ve alanlara uyarlanabilir ölçüleri, A+ teknoloji özellikleri ve geniş cam, çerçeve renk seçeneklerine sahip Rimadesio sürgü kapıları ile artık evlerde labirent duygusu kalkıyor, özgürlük başlıyor.
FÜTÜRİSTİK BANYOLAR
Eğer yenilikçi ve fütüristik banyo lavabosu arıyorsanız o zaman kesinlikle Antonio Lupi tarafından tasarlanan Strappo lavaboya bir göz atmalısınız. Banyoya modern bir görünüm katan lavabo, sanki duvardan soyulmuş bir parça gibi görünmektedir. Alçıpan duvara monte edilen lavabo, LED aydınlatması ile banyoda keyifli bir ortam yaratıyor.

Antonio Lupi’den yeni sezon banyo trendleri banyo dolaplarından aynalara, taş küvetlerden duş sistemlerine, aksesuarlardan halıya ve iç-dış mekân şömine sistemlerine kadar banyoyu bir bütün olarak tasarlama anlayışı içinde, Sem Collections çatısı altında satışa sunulan Antonıo Lupi’de, 2014 yeni jenerasyon banyoları tanımlanırken üç önemli trendin ve temanın da altı çiziliyor. İnsanın vücudunu, ruhunu ve psikolojisini rahatlatan ve evdeki en önemli terapi alanı olarak kabul edilen banyoların gelecekteki yüzleri oldukça cesur ve şık. Antonio Lupi uzun yıllar dayanıklı olması beklenen armatürler, doğru malzemelerle tasarlanmış mobilyalar ve tarz yaratan bir atmosferin başrolde olduğu geleceğin banyolarına imza atıyor.
Sanatsal duvarlar ve desenlerle kişiselleşen mekânlar ile Antonio Lupi tasarım grubunun Pietro Gaeta ile yaptığı Affreschi ortak projesinde olduğu gibi, banyolarda sanatsal yüzeyler ön plana çıkıyor.

All-over hazırlanan ve transfer baskı ile kaplanan duvarlar, Rönesans döneminin karakteristik desenlerinden çağdaş çiçeklere kadar pek çok motife ev sahipliği yapıyor. Multi işlevsellik ile tıpkı Biblio küvette olduğu gibi artık banyo mobilyalarında yeni işlevler arıyoruz. Kitaplar, banyo ürünleri veya havlular için hazırlanmış raflarla multifonksiyonel tasarımlar dönemini açan bu modelin başlattığı trend, küçük banyolar için fonksiyonelliği artırarak alandan kazandırıyor. Gökkuşağı renkleri ile de rengin doğru kullanımının beden ve zihin arasındaki dengeyi artırdığını ifade eden Antonio Lupi, rengârenk Corian lavabo koleksiyonu ile her zamanki inovatif tavrını sürdürüyor. Beyaz hâkimiyetindeki mekânlara 23 renkten oluşan yeni bir paletle eşlik ediyor. Turuncudan sarıya, yeşilden griye uzanan bu palet banyolara enerjik ve pozitif bir hava getiriyor.
BANYODA EVRİM
Yeni şeyler, disiplinlerin ara birimlerinde veya perspektifin değiştirilmesiyle ortaya çıkar.
HORIZONTAL SHOWERATT ilk kez yatarak duş alma olanağını sağlıyor. Ürünü oluşturan ve duş alanında yatılacak bir yerin üstüne sabitlenmiş olan altı adet WATER BAR vücut spreyi, elektronik olarak eTOOL kumanda panelinden kumanda ediliyor.
Önceden programlanmış üç adet senaryo, seçime bağlı olarak dengeli (BALANCING), canlandırıcı (ENERGIZING) veya rahatlatıcı (DE-STRESSING) etkiye sahip.
Avrupa’nın önde gelen markası STARPOOL Wellness Concept Avrupa’dan Asya’ya, Rusya’ya kadar farklı coğrafyalarda birçok SPA projesine imza atmayı sürdürüyor. Son olarak 2014 yılında en iyi otel seçilen Mulia Resort’de yer alarak bir kez daha dikkatleri üzerine topladı. 1 m² den profesyonel SPS merkezlerine kadar uzanan geniş bir yelpaze sunuyor.
2015 yılında gelen yeni ürün ve kaplama seçenekleriyle ülkemizde de Sem Collection için yer alan Showroom’unda hizmet vermeye devam ediyor. Gerçek küçük bir SPA merkezi olarak tasarlanan showroom, sadece görsel olarak değil deneyimlemek üzere müşterilerini bekliyor.