24 – 28 Şubat 2015 tarihleri arasında,Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek seramik sektörünün lider markalarının bir araya geleceği Unicera Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, sektörün devlerini ağırlamaya hazırlanıyor.
Alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olarak da dikkat çeken fuara. Yurtbay Seramik,fuara özel tasarımlarını ve iddialı serilerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Fuara özel koleksiyonda doğal taş, mermer ve ahşap dokulu ürünleri ile farklı ebatları ön plana olacak.
Fuara ilişkin bir değerlendirme yapan Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili İlter Yurtbay Türk Seramik Sektörü’nün uluslararası rekabet gücünü Unicera Fuarı ile ortaya koyduğunu belirterek; “Yurtbay Seramik olarak her yıl yeniliklerle trend belirleyici olmaya gayret ediyoruz. Unicera’nın mimarlar, iç mimarlar, müteahhitler ve tasarımcılar başta olmak üzere pek çok sektör profesyoneli ve bireysel tüketiciler tarafından bu yıl da heyecanla beklendiğine inanıyoruz. Fuar, iç pazarın sağladığı dinamizmin yeni ürün ve üretim modellerinin geliştirilmesi için bir araç haline geldi. Unicera, Türk Seramik Sektörü’nü yeni pazarlara ulaştırıyor. Hem iç pazarda hem de dış pazarda rekabet şansı olan sektörün çok daha başarılı olmasına katkı sağlıyor. Yurtbay Seramik olarak bu yıl da fuardaki yerimizi alacak; ilgi göreceğine inandığımız yeni standımız ile özgün çizgimizi, büyük ve farklı ebatlardaki karolarımızı, ahşap, mermer gibi daha doğal görünümlü tasarımlarımızı sergileme imkanı bulacağız. Unicera Fuarı’nda farklılık yaratacağımıza inanıyoruz” dedi.