Şöyle güzel geniş tezgahları olan kocaman bir mutfak her kadının hayalidir.
Hele ki o kadın mutfakta harikalar yaratmaktan zevk alıyorsa en büyük rüyasıdır şöyle en azından 30-40 metrekare bir mutfak. Çok fazla demeyin sakın, büyük evden kime ne zarar gelmiş. Şöyle uzayıp giden tezgahlarıyla tariflerinizin yaşam bulacağı alanlar.
Mesela ben bu uygulamaya bayıldım. Hem ada hem oturma grubu klasmanında ama diğerlerinden farklı. Seyyar oturma alanı ile göçebe bir görünüm yaratmaktan çok uzakta. Hem adanın sınırları içinde hem sedirli bölümüyle kendi özgürlüğünü ilan etmiş durumda! Klasik ada mutfaklara güzel bir alternatif.
Mermeri, özellikle de beyaz mermeri adalara çok yakıştırıyorum. Mutfağın çehresini epey değiştirdiği bir gerçek. Açık renk olması da ayrıca ferahlatıcı değil mi?
Mutfak keyif alanı ama daha pratik olmalı görüşündeyseniz, şık bar sandalyelerini adalarda kullanabilirsiniz.
Endüstriyeli de unutmamak lazım. Evinizin genelini bu şekilde dekore ettiyseniz mutfakta da buna uygun bir ada kullanabilir, metal bar sandalyeleriyle tamamlayabilirsiniz.Benim mutfağım küçük, öyle kocaman adalara yer yok diyorsanız da saklama gözleri de bulunan tekerlekli bir model çok pratik bir çözüm olabilir.

Hürriyet Yazarkafe